• Change language:
  • Zmień język
MH Automatyka

Wspieramy marzenia

E-mail Print PDF

Każdy z nas ma marzenia, ale nie każdy chce lub ma możliwość ich realizacji. Nasza firma postanowiła promować ludzi którzy wiedzą czego chcą, mają marzenia i dążą do ich realizacji. Wspieramy zarówno pojedyncze osoby, jak również całe zespoły - osoby które przekonały nas, że to co robią to ich wielka pasja, przyszłość. Są ambitni i zrobią wszystko ;-) by spełnić swoje marzenia.
Drużyna amatorskiego hokeja – MH Automatyka Dragons Gdańsk


drg_grupaDrużyna powstała na początku 2004 roku. Dwaj kibice Stoczniowca Gdańsk, Bartosz Purzyński i Maciej Pluciński, postanowili spełnić marzenie, czyli przenieść swoją pasję z trybun na lód. Wszystko zaczęli od zera. Po rozeznaniu się w kosztach oraz możliwościach, zebrali grupę znajomych, którą dopełnili entuzjastami zwerbowanymi na jednym z portali studenckich. Funkcję trenera oraz osoby odpowiedzialnej za próbę zrobienia z ludzi o nikłych umiejętnościach hokejowych drużyny objął Jerzy Mależ. Postać barwna i świetnie znana z lodowisk PLH i nie tylko. Rozpoczęcie regularnych treningów stało się możliwe dzięki pomocy pani Gabrysi Ferkau, która bezinteresownie wspierała nas finansowo w najtrudniejszym, pierwszym sezonie.

Minął czas, skład drużyny ustabilizował się, a ludzie związani wspólną pasją zaczęli spędzać ze sobą czas nie tylko na lodzie. Wybrano nazwę drużyny, barwy... rozegrano pierwsze sparingi. W sezonie 2005/2006 drużyny amatorskie z trójmiasta zorganizowały się w ligę, do której to przystąpiło również Dragons.

drg_lapa

W roku 2008, po przejęciu drużyny przez trenera Krzysztofa Lehmanna oraz pozyskaniu dwóch nowych bramkarzy Dragonsi zaczęli robić szybkie postępy. Nowy trener poukładał grę i wprowadził nową jakość do treningów. Smoki dołączyły do czołówki TALH i postanowiły spróbować sił na arenie ogólnopolskiej. Drużyna wzięła udział w VIII Mistrzostwach Polski Amatorów zajmując 11 lokatę. W kolejnym sezonie Dragons sięgnęli po swój pierwszy, brązowy medal w TALH oraz zajęli 10 pozycję w IX MPA w Warszawie. Podczas turnieju jako jedyni pokonali jak się później okazało Mistrza Polski drużynę Sielca Sosnowiec.

drgW bieżącym sezonie drużyna współpracuje z naszą firmą MH Automatyka, która jako sponsor tytularny wspiera drużynę finansowo. Obecna nazwa drużyny  to MH Automatyka Dragons Gdańsk ekipa liczy 25 zawodników. Treningi odbywają się we wtorki w późnych godzinach wieczornych... Dragonsi  ciężko pracują nad sobą, a widoczne efekty i wyniki budują oraz napawają optymizmem na przyszłość. W ciągu pięciu lat, mimo trudności, mimo gorszych i lepszych momentów udało się im stworzyć coś pięknego... drużynę. Są razem, rozwijają się, razem stawiają czoła przeciwnościom i razem cieszą się z sukcesów. To coś absolutnie wyjątkowego.

A latem nasza drużyna też nie odpoczywa … Oto film, gdzie zawodnicy MH Automatyka Dragons zwyciężyli w drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju hokeja na rolkach Rebel Sport Cup. Smoki wzmocnione kolegami z GKS Stoczniowiec nie zaznały smaku porażki wygrywając cztery mecze oraz jednokrotnie dzieląc się punktami. Bilans bramowy to 23 strzelone gole przy zaledwie 3 bramkach straconych.  W elektryzującym finale po pełnym emocji meczu MH Automatyka pokonała drużynę organizatorów turnieju, Rebel Sport Team 5:2. To drugi sukces rolkowego teamu Dragons.          Alan Lalak – najszybszy Polak najmłodszego pokolenia

 alan    Alan swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął dzięki wystawie bolidów Formuły 1, która miała miejsce pod koniec roku 2008 w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Zaledwie pięć miesięcy później stawiał już swoje "pierwsze kroki" na prawdziwym torze kartingowym w Radomiu. Mając zaledwie 5 lat w pierwszym swoim starcie będącym zarazem inauguracją sezonu 2009 serii EASYKART w Suwałkach, przez wszystkie biegi uzyskiwał czołowe czasy, by ostatecznie na koniec I rundy pokonać wszystkich rywali.

W kolejnym sezonie 2010 na polskiej arenie Alan całkowicie był poza zasięgiem rywali w serii EASYKART 50. Natomiast finał europejski EASYKART 50 w tym samym roku odbył się już pod dyktando Alana i jego kolegi z Czech. Przez całe zawody o prym rywalizowali wyłącznie między sobą. Ostatecznie pomimo uzyskania rekordu toru Alan musiał zadowolić się drugim miejscem przyjeżdżając 6 sekund za zwycięzcą i z przewagą ponad 20 sekund nad trzecim zawodnikiem ze Szwecji.

Rok później w zawodach Mistrzostw Czech kategorii E-60 (7 – 14 lat), w klasie Mladi zajął wysokie 5 miejsce, będąc przy tym najwyżej sklasyfikowanym debiutantem.

Również z dobrej strony pokazał się podczas finału światowego serii Easykart 60 na Włoskim torze w Castelletto di Branduzzo, do którego zdołał się zakwalifikować. Pomimo tego, że był najmłodszym zawodnikiem w całej stawce, to po biegach kwalifikacyjnych zajmował 54 lokatę na 104 zawodników do lat 14. Wynik ten pozwolił mu na start z „pole position” w finale C.

Sezon 2012 dla niespełna dziewięciolatka okazał się przełomowy. W Polsce Alan startował w dwóch seriach pucharowych, EASYKART 60 oraz BABY ROK, a także w Mistrzostwach Polski Młodzików. W całym sezonie dało to łącznie start w 56 wyścigach, z których aż 44 razy ukończył je w pierwszej trójce.

Zdobycie tytułu Mistrza Polski Młodzików E-60 (7-14 lat) mając zaledwie 8,5 lat, pozwoliło Alanowi ponownie wpisać się w historię polskiego kartingu jako najmłodszy Mistrz Polski, pobijając przy tym rekord należący do Roberta Kubicy (10 lat).

Włoski team Emilia Kart obecnie zabiega oto, aby Alan w przyszłym sezonie startował w mistrzostwach Włoch reprezentując ich barwy, gdyż uważają, iż Polak ma ogromną szansę zdobyć ten tytuł prezentując tak wysoki poziom swoich umiejętności w tak młodym wieku.  

 

 

 
Koło Naukowe Nawigator


wyprawaW dniach 14 - 21 Maja 2010 r. odbyła się, zorganizowana przez Koło Naukowe Nawigator Wyprawa Naukowa do International Hydrographic Organization. MH Automatyka była jednym ze sponsorów tej wyprawy.
W wyprawie udział wzięło 9 studentów kierunku Nawigacja Transport Morski, członków KN Nawigator  oraz przedstawiciel katedry Nawigacji Wydziału Nawigacyjnego dr Andrzej Szklarski.

Celem Wyprawy była wizyta w Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej, której siedziba mieści się w księstwie Monaco. Ze względu na bardzo duże koszty noclegów w Monaco, zdecydowano, że wyprawa odbędzie się na jachcie morskim (Bavaria 44), a przy okazji przeprowadzone zostanie szkolenie żeglarskie.

Główny cel wyprawy został osiągnięty w poniedziałek 17 Maja. Jeden z dyrektorów IHO przyjął członków wyprawy w siedzibie organizacji biurze mieszczącym się na terenie przepięknej mariny i zarazem głównego portu Monte Carlo. Podczas wizyty kpt. Gorziglia przedstawił studentom prezentację dotyczącą działalności IHO, projektów oraz wizji przyszłościowych i spraw z jakimi organizacja boryka się obecnie. Wykład trwał ok. 2 godzin oraz zakończył się żywą i interesującą dyskusją na temat przyszłościowych rozwiązań w rozwoju hydrografii.

21 Maja oddano jacht agencji czarterowej oraz powrócono do Polski. W czasie całej wyprawy jacht Bonnie przepłynął 411 mil morskich, a średnia prędkość wyniosła 5,5 węzła. Odwiedzono 3 kraje (Francja, Włochy, Monaco) i 5 portów: Genova, Menton Garavan, Calvi, Loano, Finale Ligurie. Poza głównym celem wyprawy, wizytą w IHO, przeprowadzono szereg szkoleń z zakresu żeglarstwa, nawigacji, oceny sytuacji meteorologicznej, samodzielnego pełnienia wacht etc. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia miast z typowo morską tradycją. Odwiedzono m.in. dom Krzysztofa Kolumba w Genui.